Інформація у сфері соціального захисту

28 квітня Всесвітній день охорони праці
Відповідно до указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

      У 2023 році Всесвітній день охорони праці присвячений безпечному та здоровому робочому середовищу як фундаментальному принципу та праву на роботі. Право на працю у безпечних та здорових умовах праці закріплено Конституцією України.

      З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану-надскладне щоденне завдання, до виконання якого потрібно підготуватися належним чином. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються, у тому числі внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.

      Так під час збройної агресії російської федерації постраждало 3065 працівників, у тому числі 520 – зі смертельним наслідком. Окремо наголошуємо, що безпосередньо внаслідок військової агресії, у зв’язку з ракетними обстрілами та дії вибухових предметів під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 711 працівників, з яких 252 – зі смертельним наслідком.

      Держпраці використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань організації безпечних умов праці. Відповіді на найбільш запитувані питання розміщуються на офіційному веб-сайті служби, на інформаційному порталі pratsia.in.ua та на сторінках у соціальних мережах, завантажено сервіс он-лайн консультацій «інтерактивний інспектор», регулярно розміщуються інформаційні повідомлення у засобах масової інформації, інспектори відвідують роботодавців та надають індивідуальні консультації, безпосередньо спілкуються з людьми тощо. Також на інформаційному порталі рекомендації як безпечно працювати в умовах війни.

     Консультації можна отримати:

    ☎☎по телефону: +38 068 140 41 20 (вартість згідно з тарифами вашого оператора);

    ☎через месенджери Viber, WatsApp, Telegram за номером телефону +38 068 140 41 20;

    ☎електронною поштою: interaktuvnyiinspektor_z@ukr.net;

    ☎заповнивши форму для отримання роз’яснення: Заповнити

    Також консультації можна отримати у приміщенні громадської приймальні Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Львів, вул. Валова, буд. 31, або за телефоном (032) 235-48-42.

    Враховуючи зазначене, пропонуємо 28 квітня 2023 року долучитися до вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві, в мирний час та під час воєнного стану.