8 тисяч правових послуг отримали мешканці Червоноградської, Сокальської, Великомостівської та Белзької громад у 2021році.


12.01.2022
ПОШИРИТИ

Це правові консультації, інформація, роз’яснення, складання заяв, запитів, скарг тощо. Окрім того, понад 1100 осіб вирішили свої питання в судовому чи досудовому порядку в супроводі адвоката чи фахівця Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Як зазначила його керівник, Наталія Костишин, чимала увага приділялася  питанням, пов’язаним з впровадженням в Україні реформ. Безперечним лідером тут стали земельні питання, задля роз’яснення яких в рамках реалізації Програми прискорення приватних інвестицій у сільське господарство, було забезпечено роботу 53 виїзних  пунктів доступу до безоплатної правової допомоги у найвіддаленіші села громад.

   Важливо, що все ж таки запрацював Закон України «Про запобігання та протидію сімейному насильству». Цьогоріч до центру за консультаціями звернулися 19 осіб, вторинну правову допомогу із залученням адвокатів надано 11 людей.

   Не зменшується, на жаль, і кількість звернень з сімейних питань - стягнення аліментів, визначення місця проживання дітей, позбавлення батьківських прав.

   Позитивним досвідом  2021року є впровадження  в практику альтернативних способів вирішення спорів, одним з яких є медіація. 4 справи було передано фахівцям-медіаторам,  6 вирішено адвокатами у досудовому порядку.

   Не зважаючи на карантинні обмеження фахівці центру продовжували активну просвітницьку діяльність:

 - проводили радіорубрики з актуальних правових питань;

 - продовжував свою діяльність кіноклуб  DOCUDAYS.

 - в рамках проекту «Територія права» за підтримки  БФ «Відродження» на базі бібліотек Червоноградської, Сокальської, Великомостівської громад створено точки доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

   Не став карантин на заваді і співпраці з партнерами, серед яких і громадські  оргалізації, і органи місцевого самоврядування, і органи виконавчої влади. Яскравим прикладом є реалізований партнерський проект «Горна державності»,  «Громадянська освіта для молоді». Для учасників – команд з 5 областей було організовано навчання з прав людини , активного громадянства, дослідження, майстер-класи.  


Категорії

Новини

Останні новини

25.01.2022
Засідання виконкому відбудеться 28 січня, о 10:00

28 січня відбудеться чергове засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради, під час якого виконкомівці розглянуть 23 питання порядку денного.

25.01.2022
Рівень захворюваності на ковід зростає

Справджуються прогнози медиків щодо зростання захворюваності на коронавірусну інфекцію після новорічно-різдвяних свят. Спостерігається також тенденція до збільшення кількості хворих на грип та ГРВІ.

25.01.2022
Конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста І категорії відділу інспекції з паркування управління житлово-комунального господарства

Виконавчий комітет Червоноградської міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста І категорії відділу інспекції з паркування управління житлово-комунального господарства.