Андрій Залівський взяв участь у міжнародній конферненції щодо трансформації вугільних територій


29.11.2022
ПОШИРИТИ

22-23 листопада на запрошення організації Germanwatch в Брюсселі відбулась зустріч Ініціативи для вугільних регіонів у перехідний період на Західних Балканах та в Україні. Українську делегацію представляли міські голови та голови військово-цивільних адміністрацій Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Волинської та Львівської областей.

Мета зустрічі – обговорити перспективи громад, на території яких працюють вугільні копальні та теплогенеруючі компанії, зокрема, в аспекті майбутньої трансформації цих територій, а також дослідити думки німецького бізнесу, щодо умов інвестування в Україну. Ще однією важливою темою, яку обговорювали під час зустрічі – наслідки воєнних дій в Україні та плани виходу із кризової ситуації. В рамках цієї ініціативи в Берліні відбулась зустріч з депутатами Бундестагу, під час якої представники української делегації ознайомили німецьких парламентарів із поточною ситуацією в Україні та окреслили коло потреб цивільного населення, яке щоденно потерпає від ворожих обстрілів. Окрім того в рамках реалізації проєкту «Міста довіри» міста Європи проведуть у Відні збір генераторів та інші обігрівальних пристроїв для мешканців України. Червоноград також подав заявку на отримання цієї допомоги.

"Під час візиту ми контактували з європейськими громадськими організаціями, які надають Україні гуманітарну допомогу, а також і з представниками GIZ, які реалізовують проєкт з трансформації вугільних копалень на території Червоноградської громади. В рамках цих кількаденних зустрічей ми зробили найважливіше – донесли європейським парламентарям інформацію про реальний стан справ в Україні, а зокрема, найважливіші проблеми й потреби наших прифронтових міст та міст глибокого тилу. По-друге, розповіли про свої плани щодо втілення змін у сфері декарбонізації, а по-третє вчергове попросили Європу про життєво необхідну допомогу для України" - підсумував результати зустрічей Червоноградський міський голова Андрій Залівський.

 

Довідково

Ініціатива для вугільних регіонів із перехідною економікою на Західних Балканах та в Україні має на меті допомогти країнам і регіонам відійти від вугілля до вуглецево-нейтральної економіки, водночас гарантуючи, що цей перехід буде справедливим. Його очолює Європейська Комісія та шість міжнародних партнерів: Світовий Банк, Секретаріат Енергетичного співтовариства, Європейський Банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Польський національний фонд охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами (NFOSiGW) та Коледж Європи в Натоліні.