На консультації у рамках проєкту “Підтримка структурних змін у вугільних регіонах” говорили про привабливість громади


18.03.2023
ПОШИРИТИ

Якими є критерії привабливості міста, і що визначає якість життя в громаді? Як мешканці оцінюють різні сфери життєдіяльності? Втілення яких проєктів могло б сприяти підвищенню привабливості громади? Ці питання обговорювали 17 березня, експерти, представники влади, вугільних підприємств та активні мешканці громади під час чергової консультації у рамках проєкту “Підтримка структурних змін у вугільних регіонах” (GIZ), що реалізовується на доручення Уряду Німеччини.

Оскільки одним із найважливіших питань є перспективи нашої громади в рамках справедливої трансформації як вугільного регіону, відтак генеральний директор ДП «Львіввугілля» Олег Акімов ознайомив присутніх із ситуацією на підприємстві, на якому працюють понад шість тисяч людей. За останні 20 років роботу припинили чотири місцеві шахти - №5 «Великомостівська», «Бендюзька», «Візейська» та «Зарічна», а гірники були працевлаштовані на інші копальні. Однак території цих підприємств і досі раціонально не використовуються, а на їх місці не відкрито завод чи фабрику – розповів під час зустрічі генеральний директор ДП «Львіввугілля» Олег Акімов. Якщо ж розглядати потенціал  шахти "Великомостівська", яка припинила вуглевидобуток у 2022 році, то її виробничі приміщення можна використати як базу для ремонту шахтного обладнання. Як зауважила регіональна координаторка проєкту GIZ Галина Литвин, цілком ймовірно, що під час наступних зустрічей обговорюватиметься і використання територій вже закритих копалень.

Заступник директора Департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Вадим Табакера ознайомив присутніх із не надто втішними демографічними показниками. Посадовець зауважив, що місцевій владі варто замислитись над тим, як подбати про підвищення якості життя в громаді і спонукати молоде покоління не виїжджати з міста, а залишатись тут жити і працювати. Попри те Вадим Табакера позитивно відзначив активність Червонограда у втіленні проектів, що співфінансуються в рамках обласних та державних програм. Навіть у складний воєнний час нашій громаді вдалося залучити 28,5 мільйонів гривень, зокрема на реконструкцію приймального відділення, магістрального водогону, ремонту гуртожитку гірничо-будівельного коледжу.

Близькість до кордону та розробка комплексного плану просторового розвитку – ці чинники однозначно впливають на якість життя в громаді, закцентувала під час зустрічі директорка Департаменту архітектури та містобудування ЛОВА Олена Василько. Однак вагомим критерієм для мешканців Червоноградської громади залишається незадовільний стан екології через роботу  вугільних копалень. Все ж слід у повній мірі використовувати потенціал вже закритих шахт, закцентувала Олена Василько, зокрема  величезні ділянки, де розміщувались виробничі площі можна загосподарювати в промислових цілях, зокрема, для  інсталяції сонячних панелей чи інших альтернативних джерел енергії. «Останнім часом особливої популярності набувають підземні енергетичні системи, тож Червоноград має усі можливості для втілення таких проєктів. Адже Червоноградська територіальна громада – єдина громада, де всі населені пункти, що увійшли до її складу мають оновлені генеральні плани» - зауважила Олена Василько.

Громада змінюється і розвивається, переконаний Червоноградський міський голова Андрій Залівський, а пріоритети, які дозволяють втілювати різноманітні проєкти і покращувати якість життя в громаді – це діалог з бізнесом, залучення інвестицій, проведення реформ та відкритість. «В час війни інвестор з Польщі в приміщенні колишнього заводу «Зміна» облаштував мебельні цехи, де зараз працює близько 200 людей, а в перспективі тут зможуть отримати роботу 1000 осіб» - розповів учасникам зустрічі міський голова. Незабаром відновиться реконструкція і військового ліцею. «Попереднє завдання, яке поставив голова ЛОВА спільно з керівником Академії сухопутних військ Павлом Ткачуком - відкрити ліцей на День Незалежності. Хоча це і не вищий навчальний заклад, однак сюди приїздитимуть на навчання з усієї України» - повідомив Андрій Залівський. Інвестиційні проєкти, над якими зараз працює муніципалітет – технопарк по вулиці Промисловій, залучення інвестицій у сфері фермерського господарства та харчової промисловості. 

Під час зустрічі було запрезентовано результати опитування мешканців, тема якого - привабливість міста та якість життя в громаді. Опитування тривало з 1 до 15 березня, а участь в ньому взяло 257 респондентів. Варто зауважити, що найактивнішою була вікова категорія від 30 до 49 років. Найбільшими проблемами, які потребують вирішення учасники опитування назвали стан дорожньої інфраструктури, недостатню кількість просторів та локацій для проведення дозвілля, неналежна якість води, стан громадського транспорту. Серед пропозицій, які подавали мешканці для покращення життя в громаді – облаштування локацій для відпочинку, озеленення громади, розвиток позашкілля в сільських громадах, будівництво сміттєпереробного підприємства.   

Цього разу під час консультації учасники не лише обговорювали ідеї, а й пропонували власні проєкти, які, пройшовши конкурсний відбір, можуть бути включені до Плану трансформації в рамках реалізації «Програми структурних змін». Заступник міського голови Микола Мисак презентував облаштування Скверу Героїв біля військового ліцею, який передбачає благоустрій території, встановлення сучасного освітлення та конструкції з прапором. Директорка Народного дому Іванна Ейхорн представила присутнім проєкт термомодернізації закладу, яким заплановано утеплити фасади та дах Народного дому. А директор СК «Шахтар» Богдан Ліщинський презентував проєкт реконструкції системи опалення та вентиляції спорткомплексу із застосуванням інноваційних технологій – кліматичних панелей.

Представили свої проєкти і місцеві медіа, зокрема, головна редакторка телеканалу «Бужнет» Катерина Вернер запропонувала відкрити у Червонограді медіа-хаб для кращої комунікації між владою, бізнесом та громадою, а співзасновник та журналіст «Ехо Червонограда» Руслан Іванець і депутат міської ради Михайло Лапець презентували проєкт з трансформації транспортної системи Червонограда, результатом якого мала б стати транспортна стратегія, а також інформаційна та просвітницька кампанії.       

 


Категорії

Новини

Останні новини

23.03.2023
У Червоноградській центральній міській лікарні розпочалась оцінка доброчесності, яку проводить Deloitte за підтримки EUACI.

В рамках оцінки 21 березня відбувся ряд робочих зустрічей зокрема, з Червоноградським міським головою Андрієм Залівським, головним лікарем ЧЦМЛ Ігорем Гронзалем та профільними працівниками.

23.03.2023
Війна забирає найкращих…

20 березня під час виконання бойового завдання поблизу села Новокалинове на Донеччині загинув Герой Волобуєв Сергій Анатолійович, 1981 року народження.

23.03.2023
Інституційний аудит – крок до розвитку якісного закладу освіти

У нинішніх умовах освіта, як і всі сфери життя, зазнала сильних змін. Спочатку пандемія, а далі повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну, змусили шукати оперативні рішення щодо вирішення питання організації навчання дітей, створення безпечного освітнього простору, шляхи здобуття освіти українськими дітьми, які перебувають за кордоном, забезпечення рівного доступу до якісної освіти.