Управлiння мiстобудування та архiтектури

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки детального плану території частини колишнього господарського двору на прис. Заболотня в с. Сілець (за межами населеного пункту)



Заява

про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки

детального плану території частини колишнього господарського двору

на прис. Заболотня в с. Сілець (за межами населеного пункту)

 

  1. Замовник: Виконком Червоноградської міської ради
  2. Вид та основні цілі детального плану території, його зв'язок з іншими документами державного планування

Детальний план території – містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території.

Підставою для розроблення детального плану території частини колишнього господар-ського двору на прис. Заболотня в с. Сілець (за межами населеного пункту) (далі ДПТ) є:

-  Розпорядження Сокальської районної державної адміністрації  № 228 від 06.10.2020 р. "Про розроблення детального плану території частини колишнього господарського двору на прис. Заболотня в с. Сілець Сілецької сільської ради (за межами населеного пункту)".

Метою проекту ДПТ є:

- впорядкування планувальної структури, функціонального використання та комплексної забудови території з врахуванням намірів власників будівель і споруд;

- визначення містобудівних умов та обмежень використання земельних ділянок.

При розробці ДПТ враховані містобудівна документація та проекти:

- Генеральний план с. Сілець Сокальського (тепер Червоноградського) району Львівської області, розроблений ДП ДІПМ "Містопроект" (м. Львів).

ДПТ виконано у відповідності з діючими законодавчими та нормативними документами, серед яких основні:

–  Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності",

  • Земельний кодекс України,

–  ДБН Б. 1.1-14:2012 "Склад та зміст детального плану території",

  • ДБН Б.2.2-12:2019 "Планування і забудова територій",

– ДСП № 173-96 "Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів".

  1. Те, якою мірою ДПТ визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

ДПТ пропонується планувальне впорядкування території колишнього господарського двору із чітким розподілом ділянок за існуючими підприємствами і об’єктами, а також резервування ділянок для перспективних підприємств. Тут заплановано:

  • створення осередку підприємницької діяльності та відпочинку;
  • формування мережі транспортного обслуговування;

-  вертикальне планування вулично-дорожньої мережі;

  • забезпечення інженерного забезпечення;

- влаштування благоустрою території.

ДПТ не передбачається розміщення першої та другої категорій видів планованої діяльності та об’єктів, стосовно яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, відповідно до ст. 3  ЗУ "Про оцінку впливу на довкілля".

  1. Ймовірні наслідки для довкілля (у тому числі для здоров'я населення) та для територій з природоохоронним статусом

а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення

Територія проектованої виробничої зони знаходиться поблизу лісу віддалено від сельбищних утворень села.

Проектована територія не належить до району техногенної чи природної небезпеки і є потенційно придатною для функціонування об’єктів підприємництва та відпочинку за умови дотримання природоохоронних вимог.

Планувальне впорядкування території проектування передбачає чіткий розподіл ділянок за існуючими підприємствами і об’єктами, а також резервування ділянок для перспективних підприємств.

б) для територій з природоохоронним статусом:

В межах ДПТ та на прилеглих територіях об’єкти ПЗФ відсутні.

Проектована зона підприємств знаходиться в поблизу хвойного лісу, протипожежна відстань від якого має бути на менше 100 м (згідно п. 15.2.4 ДБН Б.2.2-12:2019).

На території проектування наявна штучна водойма, яка може бути протипожежною. Для забезпечення чистоти водойм необхідно передбачити заходи, що унеможливлять їх забруднення стоками, а також епізодичне очищення від замулення  і  заростання.

  1. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо ДПТ не буде затверджено

ДПТ розробляється з метою сприяння підприємництву, створення нових робочих місць, враховуючи дефіцит робочих місць в Червоноградському гірничопромисловому районі, в якому шахти, де працює більшість працездатного місцевого населення, з часом закриватимуться.

В разі не затвердження ДПТ розвиток підприємництва на даній території буде призупинено, а місцевий бюджет не отримуватиме кошти від підприємців за оренду земельних ділянок.

Альтернативні варіанти виробничої зони на даній стадії проектування не розглядаються, оскільки погоджений та затверджений ДПТ є містобудівною документацію для виготовлення документації землеустрою і розроблення наступної стадії проектування для подальшої реалізації будівництва.

  1. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використову-ватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації є її відповідність будівельним і санітарним нормам, законодавству у сфері містобудівної діяльності, охорони історичної спадщини, навколишнього середовища тощо. Для розробки звіту зі стратегічної екологічної оцінки передбачається використовувати статистичну інформацію, дані моніторингу стану довкілля, оцінку впливу на довкілля планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля, пропозиції щодо зміни існуючого функціонального використання території.

На наступних стадіях проектування необхідно провести дослідження щодо технічного стану існуючих будівель і споруд щодо можливого подальшого їх використання, капремонту або реконструкції.

  1. Заходи, які передбачаються розглянути для запобігання, зменшення та пом'якшення негативних наслідків виконання ДПТ

Для забезпечення захисту водного басейну і грунтів від забруднення проектом ДПТ передбачається організація мережі каналізування з охопленням всіх підприємств та об’єктів . Для очищення стоків водовідведення від підприємств передбачається влаштування очисних споруд каналізації (КОС) глибокого біологічного очищення в межах території проектування.

На території проектування необхідно провести вертикальне планування, організувати систему відведення поверхневих вод з очищенням їх від паливно-мастильних речовин на спеціальних фільтраційних бензино-мастилоуловлювачів, які необхідно розмістити у найнижчому місці.

  1. Пропозиції щодо структури  та  змісту  звіту  про стратегічну екологічну оцінку:

8.1. Зміст та основні цілі ДПТ, його зв'язок з іншими документами державного планування.

8.2. Характеристика поточного стану довкілля, у тому числі здоров'я населення, та прогнозні зміни цього стану, якщо ДПТ не буде затверджено.

8.3. Характеристика стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу.

8.4. Екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров'я населення, які стосуються ДПТ, зокрема щодо територій з природоохоронним статусом.

8.5. Зобов'язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов'язані із запобіганням негативному впливу на здоров'я населення, встановлені на міжнародному, державному та інших рівнях, що стосуються ДПТ, а також шляхи врахування таких зобов'язань під час підготовки ДПТ.

8.6. Опис наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, у тому числі вторинних, кумулятивних, синергічних, коротко-, середньо- та довгострокових (1, 3-5 та 10-15 років відповідно, а за необхідності - 50-100 років), постійних і тимчасових, позитивних і негативних наслідків.

8.7. Заходи, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом'якшення негативних наслідків виконання ДПТ.

8.8. Обґрунтування вибору виправданих альтернатив, що розглядалися, опис способу, в який здійснювалася стратегічна екологічна оцінка, у тому числі будь-які ускладнення (недостатність інформації та технічних засобів під час здійснення такої оцінки).

8.9. Заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання ДПТ, для довкілля, у тому числі для здоров'я населення.

8.10 Опис ймовірних транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення (за наявності).

8.11. Резюме нетехнічного характеру інформації.

  1. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання: зауваження та пропозиції до заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки надають у письмовій формі Департамент екології та природних ресурсів ЛОДА і Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області у строк, що не перевищує 15 днів з дня отримання такої заяви.

 

Приєднані файли